close
چت روم
ظهور نسلی از دختران مجرد بحران بزرگی را در آینده ایجاد می‌کند

دنیای فیسبوکی ها

چهارشنبه 21 آذر 1397
5/11/91 5/12/91


!
T a r a h i o n . i r
tarahion.ir

تیتر شما

توضیح تیتر شماره 1

تیتر شما

توضیح تیتر شماره 2
عنوان پاسخ بازدید توسط
کدامیک از این خانمها مادر بزرگ می‌باشد 0 1132 ehsan91
عکس های زیباترین و جذاب ترین زنان معروف دنیا ۲۰۱۳ 6 3462 ehsan91
جک های بی تربیتی (خودتم یکی بنویس) 5 223199 nazanin
نشستن برخی از دختر ها در تاکسی + عکس 3 3375 nazanin
پسر بودن......طنز......بخونین!!!+18 4 1499 ramin2613
کامنتهای آمریکایی ها روی عکسهایی از ایران( نخونی عمرت برفناست) 0 2938 ehsan91
مجموعه عکس های زیبای مگان فاکس 0 1170 ehsan91
مجموعه عکس های دیدنی کیم کارداشیان خوش اندام 0 2520 ehsan91
معنی کامنت های دخترانه 0 849 ehsan91
مقایسه طرز فکر دختر ها و پسرها... 0 868 ehsan91
آموزش ترک مرض خودارضایی 0 1833 ehsan91
ویژه کاربران 0 390 ehsan91
تو خونتون کدوم سوال بیشتر رایجه؟ 0 514 ehsan91
اس ام اس SMS لاتی 0 583 ehsan91
جذاب ترین سرباز زن در سال ۲۰۱۲! + عکس 0 1487 ehsan91
وقتی که دخترا و پسرا با هم خلوت می کنند + طنز 0 1785 ehsan91
وقتی شوهر از اندام زنش تعریف کند!! (طنز) 0 1763 ehsan91
جذاب ترین سرباز دنیا +16 0 1680 ehsan91
''' لباس های مجلسی که با(ک ا ن د و م)ساخته شده !! خودتون بیاین ببینین!! ''' 0 2226 ehsan91
پولدارترین خانواده حال حاضر ایران 0 1775 ehsan91
عکسهای خیلی بی حیایی !!! 0 5905 ehsan91
عمو زنجیر باف(طنز) 0 705 ehsan91
عکسهای بامزه و دیدنی از دختر پسرهای فشن ژاپنی/// 0 1110 ehsan91
اعترافات تکان دهنده 0 1124 ehsan91

ظهور نسلی از دختران مجرد بحران بزرگی را در آینده ایجاد می‌کند


به گزارش خبرنگار سياسي «خبرگزاري دانشجو»، حسن عباسي شب گذشته در نشستی با عنوان «تكاپوي رسانه‌اي و اخلاق جنسي در عصر ذهن گرايي» كه به همت بسيج دانشجويي دانشگاه علوم پزشكي ايران در اين دانشگاه برگزار شد، گفت: اگر عوامل تحريك كننده نسبت به دهه‌هاي قبل بيشتر شده، قاعدتاً بايد سن ازدواج پايين بيايد، در حالي كه دقیقا برعكس آن اتفاق افتاده و سن ازدواج در کشورمان بالا رفته است.......

به گزارش خبرنگار سياسي «خبرگزاري دانشجو»، حسن عباسي شب گذشته در نشستی با عنوان «تكاپوي رسانه‌اي و اخلاق جنسي در عصر ذهن گرايي» كه به همت بسيج دانشجويي دانشگاه علوم پزشكي ايران در اين دانشگاه برگزار شد، گفت: اگر عوامل تحريك كننده نسبت به دهه‌هاي قبل بيشتر شده، قاعدتاً بايد سن ازدواج پايين بيايد، در حالي كه دقیقا برعكس آن اتفاق افتاده و سن ازدواج در کشورمان بالا رفته است.


رئيس مركز بررسي هاي دكترينال امنيت بدون مرز دو عامل سربازي و ادامه تحصيل را از عوامل بالا رفتن سن ازدواج دانست و گفت: با توجه به اينكه جنگ‌هاي امروز، تكنولوژي محور است، به تعداد بالاي سرباز نيازي نيست و از طرف ديگر 11 ميليون داوطلب بسيجي داريم كه نصف آنها هم براي حضور در هر جنگي كافي هستند، بنابراين با توجه به اين شرايط بايد مدت خدمت سربازي تقليل يابد.


وي در توضيح عامل ادامه تحصيل نيز خاطرنشان كرد: هم اكنون مدرك گرايي آنقدر زياد شده كه براي كنكور دكترا هم كلاس كنكور برگزار مي شود و اين فاجعه است.

 

عباسي ادامه داد: در شرايطي كه پسران با اين موانع روبرو هستند، دختران با آرامش كنكور مي دهند و به دانشگاه مي روند و وقتي مدارك بالاي دانشگاهي گرفتند، پسران از آنها عقب مي مانند و مجبور مي شوند با دختران نسل‌هاي بعدي ازدواج كنند.


رئيس مركز بررسي هاي دكترينال امنيت بدون مرز تاكيد كرد: با اين سياست، نسلي از دختران در اين وسط مانده و امكان ازدواج پيدا نمي كنند؛ اين يك بحران است كه هنوز صداي آن درنيامده، اما مسئولان بايد در قبال آن پاسخگو باشند.


وي در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تاریخچه انقلاب جنسی در ایران گفت: دور اول این انقلاب در كشور ما، در عصر هخامنشي اتفاق افتاد.

 

عباسي افزود: در عصر هخامنشي، روابط جنسی حول ازدواج با محارم شكل گرفت و از سطح موبدان و درباريان تا لايه‌هايي از جامعه تسري يافت.


رئيس مركز بررسي هاي دكترينال امنيت بدون مرز ادامه داد: تا عصر ساسانیان، دگرديسي‌هايي در اين روند به وجود آمد تا اينكه با ورود اسلام به ايران، انقلاب جنسی دوم به وقوع پيوست.


وي با اشاره به تدام 1200 ساله اخلاق جنسی حاصل از انقلاب دوم بيان كرد: دوره سوم انقلاب مدرن جنسی با كشف حجاب در دوره رضاخان شروع، و در دوره پهلوي دوم كاملتر شد؛ اين واقعه با انقلاب جنسی در ايالات متحده در دهه 1960 ميلادي مصادف بود.


عباسي علت عدم توفيق در مهار انقلاب جنسي را با وجود گذشت 30 سال از انقلاب اسلامي، نتيجه غفلت مسئولان دانست و افزود: ما از اينكه اين تغييرات، تغييراتي نسلی و هورموني است، غافل بوديم.

 

رئيس مركز بررسي هاي دكترينال امنيت بدون مرز در خصوص ايدئولوژي‌هاي دخيل در شكل گيري اين انقلاب گفت: ليبراليسم، بورژواگرايي و فردگرايي از عوامل اوليه و در مرحله بعد، سكولاريسم، كاپيتاليسم (نظام سرمايه داري اقتصاد با مبناي پول) و فيمينسم از عوامل ثانويه‌اي است كه ما را به اينجا رسانده است.


وي با اشاره به تئوريزه شدن زمينه‌هاي مدرن شدن جنسی در بعد از انقلاب تصريح كرد: سبك زندگي از اين مسئله متاثر مي شود، بنابراين بايد مشخص كرد كه آيا دين، سبك زندگي است يا سبك زندگي را به عنوان دين مي پذيريم.


عباسي در ادامه به تفاوت‌هاي جامعه غربي با جامعه الهي اشاره كرد و بيان داشت: در غرب به دليل حاكم بودن اومانيسم، انسان، محور عالم است و از دل اين تفكر، حقوق بشر بیرون می آید که به تبع آن اصالت بشر مطرح مي شود.


رئيس مركز بررسي هاي دكترينال امنيت بدون مرز سپس اين تفكر را يك سبك زندگي دانست و گفت: با قبول اصالت بشر، اينكه هر انساني با حق خود زندگي مي كند، يك سبك زندگي است و با اين تعريف به تعداد انسان‌ها سبك زندگي خواهيم داشت كه مفهوم تكثر، نتيجه آن است.


وي نگاه مقابل اين تفكر را نگاه انسان دين مدار دانست و گفت: در اين نگاه، اصالت با خداست و او حق دارد كه امر و نهي كند.


عباسي حاصل اين نگاه را حق خدا دانست و ادامه داد: با اين تعريف، دين زمينه‌اي براي ادای حق خداست و از دل اين تفكر، سبك زندگي ديگري بيرون مي آيد كه در آن پلوراليزم وجود ندارد و در تمايز با نگاه قبلي است.


رئيس مركز بررسي هاي دكترينال امنيت بدون مرز اعتقاد به يكي از اين دو نگاه را در چگونگی شكل گيري انقلاب جنسی تاثيرگذار دانست و خاطرنشان كرد: سه عامل موجب تقويت این تحول در جامعه ما شد كه عبارتند از رشد چشمگير تكنولوژي ديجيتالی، رشد چشمگير تحول ذهني انسان و در نهايت امتحان گسترده الهي براي ملتي كه ادعا كرده مي خواهد جامعه ديني پياده كند.


وي با بررسي پنج نسل انساني از سال 1300 تا 1380 در ايران گفت: انسان نسل 1300 شمسي، حداكثر واژگاني كه لازم دارد هزار واژه است؛ اين روند در نسل‌هاي بعد به طور تصاعدي افزايش مي يابد تا جايي كه انسان نسل 1360 فقط در دنياي كامپيوتر، با 1000 واژه روبروست و دانشجوي ليسانس در اين نسل، حداقل 10 هزار واژه در حوزه تحصیلی اش لازم دارد.


عباسي با بيان اينكه اين روند براي نسل بعد چند برابر مي شود به ذكر مثالي پرداخت و گفت: هم اكنون يك زن 30 ساله متاهل و بچه دار سنتي كه ماهواره نمي بيند و فقط از تلويزيون جمهوري اسلامي استفاده مي كند در شبانه روز از چهار كانال، به طور متوسط چهار فيلم، و در هفته نيز دو فيلم سينمايي مي بيند؛ به اين ترتيب در مجموع در سال حداقل 1000 قسمت فيلم خواهد دید که به نیاز او تبدیل شده است، حالا اين را مقايسه كنيد با انسان نسل‌هاي قبل كه حداكثر در طول سال پنج رمان مي خواند، اما اکنون هر کدام از فیلم ها در حد یک رمان است.


رئيس مركز بررسي هاي دكترينال امنيت بدون مرز با بيان اينكه انسان از نظر ذهني در گذر نسل‌ها در حال دگرديسي است، افزود: نسل ما همزمان، خرافه، اسطوره و فرهنگ مكتوب را در كنار هم جمع كرده است.


وي تصريح كرد: نسل كنوني همزمان با اينكه به دنبال هري پاتر به عنوان يك خرافه است، اسطوره‌هاي فوتبال و موسيقي هم دارد و همزمان به خاطر دانشجو بودن، با فرهنگ مكتوب هم سر و كار دارد.


عباسي جمع شدن اين شرايط را با تعداد واژگان بالاي نسل حاضر، دليل شكل گيري جهان ذهني به عنوان جهان موازي دانست و تصريح كرد: جهان موازي اگر با تفكر همراه باشد، سازنده است و چنان چه مبتني بر تخيل شود، دنیایی فانتزي است.


رئيس مركز بررسي هاي دكترينال امنيت بدون مرز تفاوت جهان موازي كنوني را با نسخه 800 سال پيش آن در مديريت آن دانست و گفت: وقتي نتوانيد جهان موازي را مديريت كنيد، نسبت بين آن و زندگي واقعي به هم مي خورد، بنابراين دچار پديده‌اي مي شويم كه در فقه شيعه با عنوان «زناي ذهني» شناخته مي شود و در غرب به آن «سكس فانتزي» مي گويند.


وي در توضيح اين مفهوم افزود: تدوین تصاوير زياد ذهني باعث ايجاد يك سينماي ذهني مي شود و وقتي ساخته ذهن با عالم واقع مشابه نباشد، به دليل ضعف جسمي از يك طرف و كامل بودن ساخته ذهن از جهت زيبايي و كمال، فرد بتدريج از زندگي واقعي به سمت زندگي موازي مي رود و به دليل كم آوردن جسم در اين مسير، هر چه جلو مي رود ناكاميش بيشتر مي شود.


عباسي تصريح كرد: اگر نيازي كه براي انسان به وجود مي آيد، نياز هورموني باشد، پاسخش باعث داشتن يك زندگي طبيعي مي شود، اما اگر نياز انسان، نياز ذهني باشد پاسخ به آن طبيعي نيست و جسم قادر به همراهي در اين مسير نخواهد بود.


رئيس مركز بررسي هاي دكترينال امنيت بدون مرز ادامه داد: حجم بالاي اطلاعات براي بشر تشنگي ايجاد مي كند، اين در حالي است كه بدن ظرفيت پاسخ به آن را ندارد، بنابراين اگر كسي كه با اين نياز ذهني روبرو شود و ازدواج هم نكرده باشد، مشكلش بيشتر است و به خودارضايي روي خواهد آورد.


وي سه گروه را در حل اين مشكل سهيم دانست و گفت: مسئولان، والدين و خود جوانان بايد در حل اين مشكل مشاركت كنند، در غیر این صورت در 10 سال آينده با يك معضل جدي مواجه مي شويم.


عباسي بحران آينده را بحران «زندگي دوم» دانست و گفت: فرد آرزوهايي كه به آن دست نيافته و در خود نمي بيند را در فضاي مجازي مي سازد و هر چه تفاوت ذهنيت با عالم واقع بيشتر شود، اين فرد از زندگي طبيعي باز مي ماند.


رئيس مركز بررسي هاي دكترينال امنيت بدون مرز خاطرنشان كرد: بيش از 50 درصد جوانان ما هم اكنون اسير سكس فانتزي هستند و در آينده نمي توانند شريك جنسي مناسبي براي همسرشان باشند، لذا به حجم زيادي مراكز درماني نياز داريم تا اين افراد درمان شوند، اما متاسفانه هم اكنون نه آماري از تعداد بيماران جنسي داريم و نه مراكزي براي درمان.


وي گفت: جامعه‌اي كه مدعي اخلاق است و روابط جنسي آزاد را نمي پذيرد بايد اولويت برنامه‌هايش، ازدواج آسان و در سنين پايين باشد؛ مادامي كه اين مشكل حل نشود ساير مشكلات كشور حل نخواهد شد.


عباسي با توصيه به خانواده‌ها در خصوص آسان گرفتن شرايط ازدواج گفت: خانواده‌ها بايد بپذيرند كه دامادشان، از ابتدا مدرك و شغل نداشته باشد.


رئيس مركز بررسي هاي دكترينال امنيت بدون مرز در عين حال خاطرنشان كرد: با تغيير ارزش‌ها در حكومت و خانواده‌ها، تا وقتي خود نسل حاضر اين مسئله را نپذيرد، مشكل حل نمي شود.


وي در پايان با اشاره به مفید بودن استفاده از تجربه غربی ها گفت: راه درمان بسياري از اين مشكلات تقواست، اما غربي‌ها چون مي خواهند از راه‌هاي ديگر اين مشكل را حل كنند به نتيجه نرسيده‌اند؛ اين در در حالي است كه عاقبت خوب و كرامت از آن اهل تقواست


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی