close
چت روم
سازنـدگان فیـلم‌های انتـخاباتی چه کسـانی هستنـد ؟

دنیای فیسبوکی ها

یکشنبه 30 دی 1397
5/11/91 5/12/91


!
T a r a h i o n . i r
tarahion.ir

تیتر شما

توضیح تیتر شماره 1

تیتر شما

توضیح تیتر شماره 2
عنوان پاسخ بازدید توسط
کدامیک از این خانمها مادر بزرگ می‌باشد 0 1144 ehsan91
عکس های زیباترین و جذاب ترین زنان معروف دنیا ۲۰۱۳ 6 3477 ehsan91
جک های بی تربیتی (خودتم یکی بنویس) 5 223249 nazanin
نشستن برخی از دختر ها در تاکسی + عکس 3 3386 nazanin
پسر بودن......طنز......بخونین!!!+18 4 1507 ramin2613
کامنتهای آمریکایی ها روی عکسهایی از ایران( نخونی عمرت برفناست) 0 2946 ehsan91
مجموعه عکس های زیبای مگان فاکس 0 1180 ehsan91
مجموعه عکس های دیدنی کیم کارداشیان خوش اندام 0 2527 ehsan91
معنی کامنت های دخترانه 0 858 ehsan91
مقایسه طرز فکر دختر ها و پسرها... 0 871 ehsan91
آموزش ترک مرض خودارضایی 0 1844 ehsan91
ویژه کاربران 0 395 ehsan91
تو خونتون کدوم سوال بیشتر رایجه؟ 0 522 ehsan91
اس ام اس SMS لاتی 0 592 ehsan91
جذاب ترین سرباز زن در سال ۲۰۱۲! + عکس 0 1495 ehsan91
وقتی که دخترا و پسرا با هم خلوت می کنند + طنز 0 1792 ehsan91
وقتی شوهر از اندام زنش تعریف کند!! (طنز) 0 1773 ehsan91
جذاب ترین سرباز دنیا +16 0 1687 ehsan91
''' لباس های مجلسی که با(ک ا ن د و م)ساخته شده !! خودتون بیاین ببینین!! ''' 0 2233 ehsan91
پولدارترین خانواده حال حاضر ایران 0 1781 ehsan91
عکسهای خیلی بی حیایی !!! 0 5918 ehsan91
عمو زنجیر باف(طنز) 0 713 ehsan91
عکسهای بامزه و دیدنی از دختر پسرهای فشن ژاپنی/// 0 1118 ehsan91
اعترافات تکان دهنده 0 1130 ehsan91

سازنـدگان فیـلم‌های انتـخاباتی چه کسـانی هستنـد ؟


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


به نقل از عرش نیوز؛ با شروع نام‌نویسی داوطلبان شرکت در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بحث ساخت فیلم‌های انتخاباتی نیز داغ‌تر شده است و این روزها نام سینماگران مختلفی بر سر زبان‌هاست؛ گرچه دیگر از نام‌های سرشناس چهار سال پیش خبری نیست.

به گزارش مهر، هر چهار سال در ایران خرداد ماه یکی از سیاسی‌ترین ماه‌های سال می‌شود و همیشه با حواشی بسیاری در زمینه انتخابات روبه‌رو هستیم که این مسایل به شدت دامن هنر و هنرمندان را نیز می‌گیرد. در سال‌های گذشته که بحث ساخت فیلم‌های انتخاباتی نامزدهای انتخابات توسط اهالی سینما مطرح بود و امسال به این مساله حضور آنها در انتخابات شورای شهر هم اضافه شد.

در سال ۸۸ که یکی از مهترین انتخابات ریاست‌جمهوری را پشت سر گذاشتیم، فیلمسازان معتبری در ساخت فیلم های انتخاباتی در کنار نامزدهای ریاست جمهوری حضور پیدا کردند که از میان آنها می توان به مجید مجیدی، رخشان بنی اعتماد، کمال تبریزی، ابراهیم حاتمی کیا و... اشاره کرد.


فیلم‌های بدون تیتراژ را چه کسانی می‌سازند ؟


حضور هر فیلمساز در کنار یک نامزد انتخاباتی به معنای پذیرش اعتقادات و برنامه‌های آن چهره سیاسی نیز تعبیر شد و از این رو شاید یکی از دلایل تایید و تکذیب ساخت این فیلم‌های انتخاباتی همین موضوع باشد. از سوی دیگر این فیلم‌ها غالبا و معمولا هیچ تیتراژی ندارند و فقط شنیده‌ها و حضور برخی از این فیلمسازان در برنامه‌های خبری نامزدهای انتخاباتی همراه با گروه فیلمبرداری می‌تواند ساخت فیلم توسط آنها را بر سر زبان‌ها بیندازد.


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


امسال نیز از فروردین ماه با وجود اینکه هنوز حضور قطعی هر کدام از این نامزدها مشخص نشده بود، اما خبرهایی درباره ساخت فیلم‌های انتخاباتی توسط فیلمسازان شنیده می‌شد که همین موضوع باعث شد بازار تکذیب‌ها و تاییدها داغ شود.


نامزدهای بیشتر، فیلم‌های انتخاباتی بیشتر !


امسال که قرارست انتخابات یازدهمین دوره ریاست‌جمهوری برگزار شود، به جرات می‌توان گفت یکی از پرحاشیه‌ترین دوره‌های فیلمسازی انتخاباتی را هم پیش‌رو داریم. در حالیکه تعداد نامزدهای احتمالی ریاست‌جمهوری در این دوره بسیار بیشتر از دوره‌های قبلی است به همین دلیل نام تعداد بیشتری از کارگردانان فیلم‌های انتخاباتی هم به گوش می‌رسد.

لطیفی + ولایتی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


يکی از اخباری که این روزها بیشتر شنیده می‌شود، حضور محمدحسین لطیفی به عنوان کارگردان فیلم انتخاباتی علی اکبر ولایتی است. سازنده فیلم‌های "توفیق اجباری"، "روز سوم"، "خوابگاه دختران" و... این روزها مشغول ساخت سریال تلویزیونی "دودکش" است اما شنیده می شود که وی ساخت فیلم انتخاباتی ولایتی را هم آغاز کرده است. این خبر که هفته گذشته شنیده شد تا امروز توسط لطیفی تکذیب نشده است.

البته باید این موضوع را هم مدنظر داشته باشیم که فیلم‌های انتخاباتی بیشتر راش محسوب می‌شوند که روی میز تدوین شکل واقعی را به خود می گیرند. به همین دلیل حضور یک کارگردان برای گرفتن این فیلم‌ها در مراسم مختلف خیلی ضرورتی ندارد.


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

سالور + ابوترابی‌فرد

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net


سامان سالور که یک فیلمساز تجربی محسوب می‌شود و فقط یکی از فیلم‌های وی "سیزده ۵۹" که در ژانر دفاع مقدس است، اکران شده است این روزها مشغول ساخت فیلم انتخاباتی محمدحسن ابوترابی‌فرد است. حضور وی در یکی از برنامه‌های این نامزد احتمالی ریاست‌جمهوری در یکی از دانشگاه‌ها باعث شد این خبر منتشر شود. این کارگردان که هم اکنون آخرین فیلمش دچار مشکل ممیزی است، تلویحا این خبر را تایید کرده است.


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

معتمدی + حداد عادل

گروه اینترنتی پرشیـن استار | www.Persian-Star.org

احمدرضا معتمدی که ترجیح داده این روزها تلفن همراه خود را خاموش نگه دارد، گویا مشغول ساخت فیلم انتخاباتی غلامعلی حداد است. آخرین فیلم این کارگردان "آلزایمر" بود که در جشنواره فیلم فجر جوایز متعددی دریافت کرد. وی همچنین ساخت فیلم‌هایی چون "قاعده بازی" و "دیوانه‌ای از قفس پرید" را در کارنامه خود دارد. حداد عادل قبلا گفته بود پولی گزافی برای فیلم‌ انتخاباتی خرج نمی‌کند و ترجیح می دهد مستندسازان مردمی و دانشجویان رشته هنر فیلم انتخاباتی او را بسازند.


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

کرم‌پور و جعفری جوزانی + روحانی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

شنیده ها حاکی است مهدی کرم‌پور و مسعود جعفری جوزانی نیز قصد دارند فیلم انتخاباتی حسن روحانی را بسازند. "پل چوبی" آخرین ساخته مهدی کرمپور در لیست آثار تحریمی حوزه هنری قرار دارد که با وجود یک سال از ساخت آن هنوز امکان اکران پیدا نکرده و قرار است بعد از انتخابات روی پرده برود.

مسعود جعفری جوزانی که در شورای عالی سینما عضو است در جریان بازگشایی خانه سینما در کمیته هفت نفره به عنوان نماینده نهاد ریاست جمهوری و سخنگوی کمیته حضور داشت. "در چشم باید" آخرین مجموعه تلویزیونی این کارگردان است که یک کار تاریخی محسوب می‌شود.


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

نبوی + زاکانی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

اکبر نبوی به همراه یک مستندساز دیگر هم قرار است فیلم انتخاباتی علیرضا زاکانی را بسازند. نبوی منتقد سینما است که تاکنون در شورای پروانه ساخت نیز حضور داشته است. نبوی از جمله نویسندگان و منتقدان سینمایی است که همواره سعی داشته تحلیل‌های مستند ارائه کند و معمولا هم چهره‌ای قابل قبول بین سینماگران داشته است.


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

علی معلم و احمد نجفی + نامزد دولت

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

گویا علی معلم و احمد نجفی نیز قرارست فیلم انتخاباتی نامزدی را بسازند که از طرف دولت در این دوره ریاست جمهوری حضور پیدا می‌کند؛ البته اگر این اتفاق عملی شود. علی معلم صاحب امتیاز سایت کافه سینما و مجله دنیای تصویر است. وی همچنین تاکنون تهیه‌کنندگی فیلم هایی چون "گاو خونی"، "آل" و... را بر عهده داشته است. وی در چهار سال گذشته در اتحادیه تهیه‌کنندگان که توسط ارشاد تاسیس شده بود حضور داشت، اما پس از مدتی از این سمت انصراف داد. احمد نجفی نیز از بازیگران و تهیه‌کنندگان و وی یکی از اعضای شورای عالی سینما است.


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

سعید سلطانی‌ + عارف

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

محمدرضا عارف نیز یکی از نامزدهای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری است که شنیده ها حاکی است که سعید سلطانی قرار است فیلم انتخاباتی وی را بسازد. سال پیش سریال پرمخاطب "ستایش" از این کارگردان پخش شد.


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

محمود رضوی + قالیباف

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

محمد باقر قالیباف یکی از اعضای ائتلاف ۱+۲ نیز یکی دیگر از نامزدهای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری است که تاکنون خبرهای مختلفی درباره حضور چندین کارگردان در کنار وی شنیده شده است که از آن جمله می‌توان به بهروز شعیبی کارگردان و بازیگر سینمای ایران اشاره کرد که البته وی این موضوع را تایید نکرده و تاکید کرد که فقط در یک سفر قالیباف به قم همراه وی بوده است. اما شنیده‌ها حاکی است که سید محمود رضوی تهیه‌کننده سینمای ایران مشغول ساخت فیلم وی است و کارهای اولیه را آغاز کرده است. رضوی تهیه‌کننده فیلم‌های "درباره الی"، "دهلیز" و... است.

تا امروز و در مجموع سه روزی که از شروع ثبت‌نام نامزدها گذشته است، تعداد داوطلبان به ۲۴۳ نفر رسید. فردا آخرین روز نام‌نویسی داوطلبان ریاست جمهوری است و طبق قانون انتخابات این مهلت به هیچ وجه تمدید نخواهد شد. بعد از مشخص شدن تایید و یا رد نامزدهای احتمالی مساله فیلم‌های انتخاباتی نیز روشن‌تر خواهد شد.

 

 


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی